fbpx

Jestem Tatą
-mam wpływ!

Kampania społeczna o Ojcostwie


29.10-20.11.2021

Zapraszamy na warsztaty – nowe terminy wrześniowe

2 czerwca 2022
ojcowska-kampania-46.jpg

Zapraszamy serdecznie na warsztaty „Wspieranie przez działanie”, które odbędą się już w środę 08.06.2022 o godz. 18:00 w świetlicy na Kowalach, ul. Glazurowa 1

Warto usłyszeć dobre treści 

Warsztaty „Wspieranie przez działanie” to cykl spotkań dla ojców, poświęcony praktycznej stronie relacji ojciec – dziecko, w kontekście rozwoju dziecka i uzależnień. Warsztaty odbywają się od lutego do czerwca 2022 r. Możliwych do wyboru jest 5 terminów i lokalizacji. Każdy uczestnik może wybrać jedno spotkanie. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na warsztaty przewidziana jest ograniczona ilość miejsc, dlatego obowiązują zapisy.

Celem naszych warsztatów jest przekazanie wiedzy z dwóch zakresów tematycznych.
Po pierwsze powiemy o etapach rozwoju dziecka, kluczowych momentach oraz sposobach, w jaki może w nich uczestniczyć ojciec.
O tym temacie opowie psycholog Joanna Wachowiak.
Druga godzina warsztatów poświęcona będzie uzależnieniom: jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wspierać swoje dziecko.
Tę część warsztatów poprowadzi pedagog Dorota Wiśniewska.

Na spotkaniu beneficjenci zostaną poinformowani również o miejscach wsparcia, w których w razie problemów mogą szukać pomocy.

Warsztaty stacjonarne odbywać się będą w godzinach 18:00 – 20:30 z przerwą w trakcie.

Następne warsztaty odbędą się we wrześniu w Gdańsku i Wejherowie.

 

Osoby prowadzące warsztaty:

Joanna Wachowiak – psycholog, doradca zawodowy, terapeuta Integracji Sensorycznej, trener Biofeedback, ukończyła  Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w ujęciu integralnym. Pracuje w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sopocie prowadząc diagnozę i terapię dzieci oraz młodzieży, zajęcia i warsztaty dla rodziców, a także szkolenia i konsultacje dla nauczycieli.

Dorota Wiśniewska – pedagog, socjoterapeutka, oligofrenopedagog, realizator „Szkoły dla Rodziców”, kierownik wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Pracuje w szkole jako pedagog szkolny, nie tylko udzielając pomocy psychologiczno-pedagogicznej, ale przede wszystkim towarzysząc uczniom w pokonywaniu różnorodnych trudności. Prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne jak i rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne. Od wielu lat prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców w ramach zajęć „Szkoła dla Rodziców” cz. I, II, III. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z innymi organizacjami, podczas prowadzenia profilaktycznych warsztatów dla młodzieży i rodziców (mi.in dot. ryzykownych zachowań dzieci, trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami). Prowadzi również indywidualne konsultacje dla rodziców i ich dzieci. Ukończyła studia podyplomowe z Psychologii klinicznej. Obecnie kształci się na studiach podyplomowych na kierunku „Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.

Kampania społeczna: Jestem tatą – mam wpływ! Nie mówi wyłącznie o problemie społecznym. Założyliśmy, że oprócz poinformowania o tym, że rola ojca ma znaczenie dla bezpiecznych wyborów jego dziecka, ważne jest powiedzenie też o tym, jak wesprzeć swoje dziecko i z jakimi trudnościami tak właściwie się mierzymy.

Naszym celem jest więc przekazanie konkretnej wiedzy o dziecku i zagrożeniach z jakimi może mieć styczność. Ta wiedza i świadomość roli ojca w budowaniu bezpiecznych wyborów w przyszłości dziecka, dają motywację by pracować nad sobą i jakościowo dobrą relacją z dzieckiem. Zapraszamy więc na warsztaty!