fbpx

Wspieranie przez działanie
Warsztaty i spotkanie z psychologiem

styczeń – czerwiec 2022

Czemu spotkania?

Nasza kampania społeczna: Jestem tatą – mam wpływ! Nie mówi wyłącznie o problemie. Założyliśmy, że oprócz poinformowania o tym, że rola ojca ma znaczenie dla bezpiecznych wyborów jego dziecka, ważne jest powiedzenie też o tym, jak wesprzeć swoje dziecko i z czym się tak właściwie mierzymy.

Naszym celem jest przekazanie konkretnej wiedzy, którą będzie można sobie odświeżyć lub posłuchać o czymś po raz pierwszy.

Zapraszamy na cykl warsztatów z psychologami, poświęconymi praktycznej stronie relacji ojciec – dziecko w kontekście uzależnień. Na warsztaty przewidziana jest ograniczona ilość miejsc, dlatego obowiązują zapisy. Możliwych do wyboru jest 5 terminów i lokalizacji. Każdy uczestnik może wybrać jedno spotkanie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Celem naszych warsztatów jest wsparcie ojców najnowszą wiedzą z zakresu etapów rozwoju dziecka, kluczowych momentów oraz sposobu, w jaki może w nich uczestniczyć ojciec. Druga część warsztatów poświęcona będzie uzależnieniom: jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wspierać swoje dziecko. Na spotkaniu beneficjenci zostaną poinformowani również o miejscach wsparcia, w których w razie większych problemów mogą szukać pomocy. Otrzymają też pakiety, zawierające podstawowe informacje przekazane podczas spotkania oraz gadżety promocyjne.

Spotkanie odbywa się w godzinach 17:00 – 20:00 z przerwą kawową w trakcie. Podczas spotkania zapisani uczestnicy otrzymają dodatkowe materiały, aby wspierać ich rozwój w domu lub podzielić się z żoną/partnerką zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Przed i po zakończonych warsztatach, każdy uczestnik poproszony zostanie o wypełnienie ankiety. Ankieta będzie anonimowa, a jej wyniki posłużą wyłącznie do celów realizacji projektu oraz jego ewaluacji.


Terminy spotkań

Dokładny terminarz i miejsca spotkań zostaną ogłoszone 20 listopada 2021 roku w ramach sympozjum oraz na stronie internetowej 1 grudnia 2021 roku. Warsztaty będą odbywać się na terenie gmin: Wejherowo, Pruszcz Gdański, Gdańsk, Kolbudy.

Zapisy na poszczególne spotkania ruszy 1 grudnia 2021 r., o godzinie 12:00. Kolejność zgłoszeń decyduje o rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.